Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı İle Mücadele Günü nedeniyle Bursa Ülkü Ocakları İl Başkanımız Sayın Gülahmet Türk, açıklamalarda bulundu.

Son yıllarda dünyamızı ve ülkemizi illetiyle saran tüm toplumu tehdit eden, terörün bir başka hali olan uyuşturucu belası her geçen gün artmasına karşı Türk gençliğini zehirlemeye devam etmektedir. Zehir tacirleri başta sokaklar olmak üzere üniversiteler, liseler, ortaokullar ve hatta çok üzülerek söylüyoruz ki ilkokullara kadar kendilerini düşürüp gençlerimizin ahlaki değerlerini, eğitimlerini ve gelişimini tehdit etmekle kalmayıp toplum sağlığına ve aile kurumuna da çok ciddi zararlar vermektedir. Uyuşturucu baronları ve terör örgütleri gençliğimizi piyasa olarak görmüş ve mali kaynaklarını gençliğimiz üzerinden temin etmekte ve beslenmektedirler. Bu anlamda uyuşturucu en az terör kadar tehlikelidir ve terörün ülkemizde barınabilmesi için her gün yüzlerce Türk gencinin madde bağımlısı olması ve bu illete kurban gitmesi gerekmektedir. Uyuşturucu Baronluğu, sevkiyatçılığı yaparak gençlerimizi kirli elleriyle katleden uyuşturucu tacirleri de teröristtir, vatan hainidir.

Uyuşturucu ile mücadele etmek sadece bireysel ve toplumsal açıdan değil milli güvenlik açısından da son derece önemlidir. Başta Kolluk kuvvetlerimiz olmak üzere devletimizin bütün kadroları bu konuyla ilgili elinden gelen gayreti göstermektedir lakin Bursa Ülkü Ocakları olarak gençlerimizi bu illetten uzak tutmak için artık elimizi değil bütün gövdemizi bu taşın altına koymuş bulunmaktayız ve bu konu bizlere vicdan muhasebesi yapmayı zaruri kılmaktadır Türk gençliğine zarar verecek her türlü illete karşı durmaktan vazgeçmeyeceğiz.. Gençlerimizi uyuşturucu bağımlılığı konusunda bilinçlendirmeli, mahallelerimize sahip çıkmalı ve uyuşturucu tacirlerine bir an olmaksızın göz açtırmamalıyız.

“GENÇLİĞE TALİBİZ VE TÜRK GENÇLİĞİNİ TEHDİT EDEN HER UNSURA KARŞI GENÇLİĞİMİZİ KURTARMAK İSTİYORUZ”

Bursa Ülkü Ocakları olarak bu illete karşı farkındalık oluşturmak için eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri ile gençlerimizi bu beladan uzak tutmaya çalışıyoruz. Bursa Ülkü Ocakları olarak gençliğe talibiz ve Türk gençliğini tehdit eden her unsura karşı gençliğimizi kurtarmak istiyoruz ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimize sanat, spor, bilim, teknoloji, tarım gibi dallarda gerekli eğitimleri ve sertifikaları sağlıyoruz.
Bizim ailelerimizden tek isteğimiz içlerinde hiçbir güven korkusu ve endişe olmadan çocuklarını sokaklara değil gençliğimizin İslam ahlak ve fazileti ile Türklük şuurunda yetiştirilmesini gaye ettiğimiz milletimizin aydınlık teminatı olan Ülkü Ocaklarına gözleri kapalı bir şekilde emanet etmeleridir, Ülkü Ocaklarında yetişen her genç, kendisini tehdit eden her türlü unsurdan uzak durma bilincine sahiptir.

Ocağa giden genç; madde bağımlısı olmaz, hırsız olmaz, arsız olmaz, vatan haini olmaz, devlete düşman olmaz. Alpaslan, Fatih, Atatürk, Başbuğ olur. Adam olur.